
48.9. Hogyan hat a Nap – Plútó konjunkció: Conchita Wurst
Conchita Wurst, valódi nevén Thomas Neuwirth (1988. november 6. -) osztrák transzvesztita énekes, a 2014-es Euróvíziós Dalfesztivál nyertese.
Szülei panziótulajdonosok, fiuk Tom, pedig a Graz-i Divatintézetben tanult.
2006-ban részt vett egy osztrák televíziós tehetségkutató versenyen, ahol második helyen végzett. 2011-től viseli művésznevét, Conchitát, amelynek eredeti jelentése: tökmindegy, azért választotta ezt a nevet, mert véleménye szerint mindegy, hogy valaki honnét jön, és hogy néz ki.
Elmondása alapján azért találta ki ezt a provokatív megjelenésű figurát, hogy felhívja a figyelmet a tisztelet és a tolerancia fontosságára, mert szeretné, ha a felnövekvő nemzedéknek könnyebb életük lenne, mint neki volt. Már kisgyermekként is érezte más, mint a többiek, ő mindig szoknyára vágyott. Legnagyobb örömére nagymamája meg is lepte eggyel. Mint egy interjúban elmondta családjának nem volt könnyű elfogadni az ő másságát, de végig mellette álltak. Az iskolatársai azonban nem voltak ennyire elfogadók. Melegségét nyíltan felvállalja, és azt hirdeti, mindenkinek joga van úgy élni, ahogy akar, egészen addig, amíg ezzel nem bánt meg másokat.
A szokatlan külsejű, a másság elfogadását hirdető Conchita a 2014-es Dalfesztiválon a tizenhárom országtól a maximális pontszámot begyűjtötte. Bár az oroszok úgy nyilatkoztak, hogy a dalverseny a „szodómia melegágya lett”.
Wurst úgy nyilatkozott magáról, hogy nem tartja magát transzvesztitának, ő csak egy meleg fiú, aki szeret női szerepbe bújni, és hogy nőnek öltözve, és férfiruhában is jól érzi magát, szíve pedig már évek óta foglalt. A szakállas nő, hozzá is ment egy táncos férfihez, csakhogy a benne élő férfi egy egészen más férfiba szerelmes, akinek kilétét nem akarja felfedni, annyit azonban elárult, hogy szerelme férfiként ismerte meg. Miután tudomást szerzett a Tomban élő díváról, meglepődött ugyan, de elfogadta a helyzetet. „Bizony elkerekedett a szeme, de boldog vagyok, hogy nőként és férfiként is vonzónak talál.” – nyilatkozta az énekes.
Conchita igazi átváltozó művész, volt, hogy szőkére festette a haját, aztán úgy tűnt, hogy visszaváltozik pasivá és férfiruhákat hordott, de most ismét stílust váltott, most épp kopasz, de füstös sminkben és estélyiben pompázott a bécsi operabálon.
2018-ban Wurst nyilvánosságra hozta, hogy HIV pozitív, melyet már néhány éve kezeltet. Az Instagramon keresztül tudatta rajongóival, hogy kénytelen volt ezt elmondani, mivel egy korábbi barát megfenyegette, hogy a világ elé tárja betegségét.
Conchita Wurst horoszkópjában találunk egy Nap-Plútó konjunkciót a meg nem alkuvó és tabupusztító Skorpió jegyében, aki vágyik a titkok megszellőztetésére és eközben a veszélyektől sem riad vissza. Bátran beszél arról, amiről mindenki hallgat. Cinikus, fanatikus és minden cselekedete saját hatalma fokozását jelenti. Rendkívüli lelki erőkkel rendelkezik, belepusztul saját hatalmának kísértéseibe. Szélsőségesen kiszolgáltatott saját érzelmei merész ingadozásainak. Egy Skorpiónak hatalmas lelkiereje van, amelyet gyógyítással vagy segítéssel mások javára tud fordítani, de ezzel az erővel függővé is tudja tenni magától a másik embertársát. Ezért e hatalom felelősségteljes kezelése kiemelkedően fontos témája e konstellációnak.
A Plútó horoszkópunkban olyasmire utal, ami fejletlen bennünk és ki akar robbanni belőlünk, olyan valamiről van szó, ami nem tudott szabadon fejlődni, és az „árnyék” plútói dimenzióját a tehetetlenség jellemzi. A felszín alatt kell maradnia. A mitológiában, amikor a három testvér osztozkodott a zsarnok öreg Szaturnuszt legyőzve, Plútó húzta a legrövidebb szalmaszálat. Ez azt jelenti valahol, a legrövidebbet húzzuk, addig amíg, ezt érezzük tehetetlenek vagyunk, addig nem is teszünk semmit, hiszen még éretlenek vagyunk. Ne feledjük, a Plútó nekünk dolgozik és nem fordítva, a legfontosabb, hogy türelmesen várjunk. Amikor már kikristályozódott, amit vélünk, és megfelelő módon fejezzük ki érzéseinket, akkor szabadulhatunk ki az árnyék alól, mert helyesen öntjük szavakba mondandónkat és így nem sodorjuk veszélybe a kapcsolatainkat másokkal.
A sértődöttség is annak a számlájára írható, hogy a Plútó „húzta a rövidebbet”, hogy ezt az érzést titokban ápoljuk, csak sokára ismerjük be. Hasonlóan van ez, egy trauma gyógyulásánál is, ami időnként személyiségzavarokat okozhat. Ahol a Plútó van, az ilyen folyamat igen lassan megy végbe. Ott semmi nem megy gyorsan, ahhoz túlságosan mélyen van.
A Nap-Plútó konjunkcióval megvan az a lehetőségünk, hogy szinte újjászületünk, amikor felismerjük, milyen messze ér képességeink hatósugara, amint megnyitjuk magunkat egy jóval tágabb dimenzióba illeszkedő életcélnak. Ebben a konstellációban van valami vad elevenség, ahogy erőre kapunk, kiemelkedünk, és elkápráztatjuk a világot. A Plútó imádja a gőzerővel történő kiáradást, amikor a felgyülemlett kreatív erők többé már nem tarthatók vissza semmivel sem. E planétapáros mindig kész a nagy kiállításokra, bemutatókra, és minél nagyobb a show, annál jobb.
A Plútó látszatra az a kozmikus pusztító, aki folyamatosan lebontja az életerőnket gyengítő struktúrákat, hogy a bennünk fogva tartott energiákat visszaforgassa az életbe. Az által biztosítja az élet minél elevenebb fejlődését, hogy az útját álló pusztító erőket kíméletlenül megsemmisíti.
A Nap-Plútó szereti a kis drámákat, mert jelen van egyfajta élénk önkifejezés, a Plútó a jó ügy érdekében támogatja a kockáztatást, értékeli, amikor a Nap kihívja maga ellen a sorsot, hogy valódi önmaga lehessen, és mindig megjutalmazza az őszinte és bátor viselkedését, a gyáva megfutamodást azonban ki nem állja. Készüljünk rá, hogy e konstellációnak a célja mindannak az eliminálása, ami gátolja hiteles identitásunk kibontakozását. Ki kell ásnunk a mélyből valódi lényegünket, és rejtett kincsként ünnepelni azt.