
43.1. Hogyan hat a Plútó – Neptunusz konjunkció: Adolf Hitler
A Neptunusz egy olyan játékot űz velünk, hogy kezdetben tele vagyunk lelkesedéssel, későbbiekben azonban túl kemény a földet érés. Az árulás, a becsapottság, a megtévesztés és az illúziórombolás érzetéről van szó. Idealizmusunkat vagy téveszménket kegyetlenül lerombolják a realitások. Neptunuszi reagálás a hisztéria vagy a pszichotikus zavar, túl nagy a frusztráció, hogy továbbra is élhessünk vele.
Adolf Hitler (1889. április 20. – 1945. április 30.) osztrák születésű német politikus, a 20. századi történelem meghatározó alakja.
1907-ben sikertelen vizsgát tett a bécsi Művészeti Akadémián, amit senkinek sem árult el, otthon is úgy tett, mintha tanulmányi feladatait rajzolná, festené. Kancellárként kitiltotta a „degenerált” zsidó-néger hatást tükröző festészetet a kiállítótermekből.
A Mein Kampf írásában, megfogalmazta világnézetét, a nácizmus ideológiáját és antiszemita fajelméletét. Zsidóellenes demagógiával igyekezett népszerűséget szerezni. 1933-tól a Német Munkáspárt kancellárja, nagyhatalommal bíró diktátor.
Hitler rendkívüli szónoki tehetsége, démoni ideológiájának soha nem ismert bűvös kisugárzása, félelmetes akaratereje kapta a döntő szerepet a nácizmus sikerében. Volt hite, úgyszólván vallásos hite saját missziójában és hallatlan taktikai tudása, amellyel minden ellentmondást áthidalt. Hitler sikerének titka a mélyen gyökerező hit mellett a félelmetes manipulációs készsége volt, bármit is mondott, fanatizmusa mindent átragyogott. Az foglalkoztatta, hogy miként lehet grandiózus programjához tömegtámogatást nyerni.
Ő egy politikai kaméleon (Neptunusz) volt, a megtévesztő alkalmazkodóképességével mindenkit becsapott, a német nacionalistákat, a német nagytőkéseket, a hadsereg vezetőit és a saját bajtársait. Megtévesztette a baloldaliakat, liberálisokat és konzervatívokat egyaránt. Sztálint is, aki kortársainál rafináltabb volt. Fanatikus, messianisztikusvezető volt, lelkialkatát tekintve, Hitler egy modern terroristához, egy ideológiai gyilkoshoz áll legközelebb.
Szerelmi kapcsolatainak hiánya sok találgatásra adott okot, sokan, homoszexuálisnak vagy impotensnek tartották, ezek azonban csak ködös spekulációk, nincs rá semmilyen bizonyíték. Eva Braunnal házasságot kötött, közös öngyilkosságuk előtt.
Hitler gyakorlatban is meg akarta valósítani világuralmi elképzeléseit, ezért kirobbantotta a II. világháborút. Hatalmának csúcspontján ellenőrzése alatt tartotta az európai országok nagy részét. A háború lehetőséget adott Hitler számára, hogy a zsidók elleni gyűlöletét a gyakorlatba is átültesse. Vélt ellenségeit megsemmisítő (Plútó) haláltáborokba záratta, kínozta és meggyilkoltatta őket. Milliószámra deportálták ide az embereket egész Európából, főleg zsidókat és kommunistákat, a rendszer ellenségeit vagy a megszállt országok lakóit.
Azonban a háború esélyei megfordultak, a diktátor szellemi állapota Németország háborús esélyeivel párhuzamosan romlott.
A biztos vereség kilátása után berlini bunkerébe zárkózott, és elrendelte Németország felégetését. Hamarosan lediktálta politikai végrendeletét, amelyben a bukás okain meditált. Aztán még egyszer utoljára hosszas szónoklatot tartott, amelyben árulásról, csődről, hazugságról és korrupcióról beszélt, majd bejelentette eljött a vég. A második világháború végén a szovjet Vörös Hadsereg által körbevett berlini földalatti bunkerében öngyilkos (Plútó) lett.
Hitler céljának elérésében teljesen kudarcot vallott. A fajelmélet értelmében alacsonyabb rendűnek tekintett népcsoportokat – elsősorban a zsidókat és a kommunistákat – esküdt ellenségének tekintette. A holokauszt következményeként 1948-ban megalakult a független zsidó állam, Izrael.
Adolf Hitler horoszkópjában egy Plútó-Neptunusz együttállást találunk az állhatatlan, megtévesztő, de találékony Ikrek jegyében. Nagyon sok adottságról van itt szó, ami kétes áldás. Megengedi magának a hatalmi visszaéléseket, miközben ő maga is lehet a hatalom áldozata. Szinte megszállottan követi saját demagóg elképzeléseit. Visszaél szavai szuggesztív erejével, hogy másokat bekerítsen. Beszédmodora ellenállhatatlan hatású és mélyreható.
Egy eszme, egy ideológia teljesen lenyűgözheti, ismeri a gondolatok hatalmát és hatékonyan tudja használni. Játszva félrevezethet másokat, könnyűszerrel felveszi a kaméleon szerepet.
Rettenetes keménység, ellenállerő gyakran párosul kiváló diplomáciai érzékkel, ezért sikeresek titkos küldetései. Könnyen ráhangolódik a bármilyen célból rejtett vagy titkosan kezelt helyzetekre, de az homályban marad, hogy mire használja fel ezeket.
Láthatatlanul képes álarcot cserélni, elkövetni kisebb vagy nagyobb bűnt és meglepő módon tud hatni a külvilágra, probléma akkor adódik ebből, ha azt saját céljaira fogja felhasználni. Kisebb-nagyobb etikai megingással sajnos a szélsőségekig képes elmenni.
A Plútó a Neptunuszt folyamatosan pervertálja, ezért gonosztevői hajlama miatt képes minden szörnyűséget elkövetni. Nincs az a nyílt vagy titkos eszköz, amelyet fel ne használna megtorlásának végrehajtására. Könnyen kerülhet politikaüldöztetés hálójába vagy önmaga képes ilyet elkövetni.
Fizikai kapcsolatok terén a rejtett kettősség nagyon megterhelik idegrendszerét, ami később teljes összeroppanást okozhat. Részt vehet titkos társaságok gyűlésein, esetleg börtönbe vagy száműzetésbe is kerülhet. Nem áll tőle távol a titkos, bujtogató vagy izgató röpiratok terjesztése.
A Plútó-Neptunusz kettőse temperamentumukat tekintve igen sok hasonlóságot mutat, mindkettő a lélek sötét árnyas zugait kedveli, melyek tudatunk mélyén rejtőznek, mindketten szeretik a rejtélyeket és a rejtőzködést. Csendes, láthatatlan mozgásuk réven sikeresen működnek a színfalak mögött. Időnként azonban a Plútó, a nyers tüze által vezérelve, kirobbanásaival teljesen megváltoztatja színdarabot.
A legnagyobb különbség a két planéta között, hogy a Neptunusz valósággal csüng az élet általa elképzelt idealisztikus illúzióin, a Plútó viszont éber tudattal nézi végig azt az infernót, amit maga idézett elő.
A Plútó-Neptunusz páros együtt gyakran működtetnek valamiféle hatalmat, azonban ha ezt nem az emberiség javára használják fel, akkor ez a hatalom egy idő múlva inflálódik. Ez a fajta meghátrálás sokszor úgy hathat, mint a halál csókja, vagy mint egy dermesztő ölelés. Ideálisabb lenne ezt a két planétát harmóniában működtetni, ha az illető el akarja kerülni az elmegyógyintézetet. Jobb lenne feladni a harcot, mert a hatalmi törekvések kemény próbának vannak kitéve, sokak számára a kiábrándulást hozza el, komoly fizika szenvedés árán. Ha továbbra sem vesszük az üzenetet, hatalmas tragédia csaphat le ránk, amit a hiteles élet hiánya okoz.