Előszó
A bolygó-felezőpontok
A felezőpontok, azaz két bolygó között a középpont mindig két asztrológiai elem közötti félúton vannak. Amikor az asztrológusok például a Nap / Hold felezőpontjáról beszélnek, akkor a Nap és a Hold közötti félúton lévő pontra hivatkoznak.
Egy egyszerű példával szemléltetve, ha a Nap a Kos 10 fokán, a Hold 20 fokon a Kosban, akkor a Nap / Hold középpontja a Kos 15 foka.
A középpontok bármely diagramhoz kiszámíthatók – legyen szó születési diagramról, tranzit képletről, progresszív diagramról, szinasztriáról, avagy összehasonlító képletről stb. További információkat tárnak fel egy horoszkóp ábráról.
Mivel sok középpontot lehet kiszámítani, akkor a legegyszerűbb, ha számítógépes programmal rendelkezünk, az kiszámítja helyettünk egy adott diagram középpontjait.
Az asztrológusok általában a feszült fényszögeket tekintik relevánsnak a középpontig. A feszült fényszög magában foglalja a konjunkciót, az oppozíciót és a kvadrátot.
A középpont jelölés magában foglalja a perjel beszúrását a két érintett bolygó vagy pont közé. Így egy Nap () Hold () középpontja a következő lenne:
A fent bemutatott középpont már meghatározott bolygókat vagy pontokat mutatnak a felezőpontok szempontjából. A következőkből kiderül, hogy a Merkúr () nehéz fényszöget alkot a felsorolt középponthoz képest. Tehát a két bolygó közé beteszünk egy / jelet, majd amelyik bolygó a felezőponton áll, azt odarajzoljuk, de közé teszünk egy egyenlőségjelet: =
Mi az a felezőpont?
A felezőpontok használata történelmileg Kr. U. 1200-ig nyúlik vissza, amikor Guido Bonati, a híres olasz asztrológus középpontokat használt fel a diagram értelmezésében. A közelmúltban, a múlt század elején Alan Leo, a híres amerikai asztrológus is használta a középpontokat.
A felezőpont bármely két asztrológiai pont közötti középpont, amely az asztrológiában két bolygót vagy az Ascendenst is érinti. Ez a középpont a bolygó energiák találkozása, kicsúcsosodása. Az égitestek által a térbeli kapcsolat révén kialakított szempontokhoz kapcsolódunk.
Két középpont van, amelyek pontosan egymással szemben vannak, a bolygók és a pontok minden kombinációja esetében.
Közeli és távoli középpont
A közeli középpont a legközelebbi középpont a bolygók között. Másrészt a távoli középpont a bolygópár közepén található, a köztük legtávolabbi ívben.
Hogyan folytatjuk a felezőpontok értelmezését?
Nem feltétlenül nagy kihívást jelentő feladat, ha ismeri az érintett bolygók és pontok szimbolikáját. A Vénusz / Mars középpont sok mindent képviselhet. Képviseli a férfi és a nő összekapcsolódását, és szó szerint szimbolizálhatja a nemet romantikus kontextusban, mivel a női és férfi szexuális archetípusok a Vénusz és a Mars középpontjában egyesülnek, vagy összeérnek.
A felezőpont számos lehetséges értelmezést kínál. A Merkúr értelmezése a Vénusz / Mars felezőpontjában így hangzik: „Beszélgetések a szeretet és a szex elégedettségének szükségességéről; kommunikáció a férfi és a női szerepekről az életben; párbeszédek a sebesség vagy a gyorsulás szépségéről; örömet lelsz a megfigyelésekben ”.
Egy diagramban a Vénusz / Mars = Merkúr kétségtelen, hogy az illető sokat gondolkodik és kommunikál a kapcsolatokról.
Egy másik értelmezés ugyan ennél a három bolygó kombinációjánál. Ott a Vénusz / Mars = Merkúr jelentése: „Kiváló képessége van a művészetek megértésére, és művészi területeken is tehetséges. Élvezi, hogy szép dolgokat készít, és olyan területeken sikeres, amelyek esztétikai érzéket, valamint technikai képességeket igényelnek. Van némi tehetsége a pszichológiához is, és például házassági tanácsadóként is jó lehet. ”
Bár nem jelent kihívást bizonyos középpontok értelmezése, ha már ismeri a bolygószimbolikát, elsöprő tud lenni, ha megpróbálnánk egy-egy diagram felezőpontját értelmezni.
Más szavakkal, megnézem a középpont lehetőségeit, és átkutatom őket a kiemelkedő felezőpont képletei után. Születési diagram elemzés során elsősorban a Nap / Hold középpontot keresem. Bármely bolygó, amely a Nap / Hold felezőpontján elhelyezkedik, nagyon fontos elem lesz az illető kapcsolataiban.
Eseményorientált vagy gyakorlati szempontból is megközelíthetjük a középpont elemzését. Ez különösen akkor lehet megfelelő, ha figyelembe vesszük a felezőponton átutazó tranzitokat. Amikor például a Plútó áthalad egy felezőponton, beépíthetjük a Plútó által érintett középpontokat a tranzit elemzésébe.
Lényegében a felezőpontok segítenek finomítani az adott diagram értelmezéseit.