Az Uránusz igazi természete
William Herschel az Uránuszt 1871-ben fedezte fel. Azóta a világtörténelmi események rohamosan gyorsulnak, a különféle történések mind viharosabbakká válnak.
Szimbólumai a villám és a tér. Ez jelenti a kozmosz szellemi meghódítását. Ugyanezt fejezi ki a Zenben a „satori”, amely nem más, mint ráébredés a kozmosz és az Én végső azonosságára. Ez áttörése minden hatásnak, és a végső felszabadulást jelenti. A tér és az idő meghatározói a Szaturnusz és az Uránusz. Ez olyan folyamatot jelent, amelyben az anyag fokozatosan energiává, majd szellemmé alakul át, és visszatér a kiindulóponthoz, amely egyúttal az alfa és az omega.
Az Uránusz jellemzői a mikrokozmoszban és a makrokozmoszban
Az Uránusz sohasem követi a már kijárt rutint, hanem újat hoz, aminek eredetét hiába keressük a múltban. Tehát az időtől mintegy független, a térben fejti ki hatását. Tény, hogy a tér számunkra mindig behatárolt, hiszen a határtalant, a végtelent nem tudjuk elképzelni. Az Uránusz erőt képvisel, amelyet nem lehet korlátozni – ilyen elsősorban a robbanás. Közvetlenség, gyorsaság – villámcsapás, mennydörgés. Ugyanilyen gyors hatást fejtenek ki az Uránusz befolyása alatt álló egyének is.
Időtlenség – ez következik ez előbb mondottakból. A robbanás szinte időtlenül, nem mérhető gyorsasággal megy végbe. A repülővel vagy autóval elért gyorsaságok is az idő legyőzését szolgálják.
Távolba hatás – a modern fizika eszközeivel (elektromos hullámok) képesek vagyunk nagy távolságokra hatni (rakéták). Az erőátvitel a természeti erők közvetlen felhasználásával történik.
Robbanás – itt nem csak a fizikai robbanásról van szó, de ilyenek az Uránusz befolyása alatt állók is.
Gyorsaság – ez is benne van az előbb elmondottakban. A Szaturnusz késleltet. Az Uránusz siettet. Igen érdekes példa ezen két bolygó határa, Mao Ce-Tung: hosszú harc után, 56 éves korában jut hatalomra, és azután nagy eredményeket ér el.
Haladás – az Uránusz haladást is jelent, habár sok mai jelenséget visszaesésnek minősíthetnénk. Legfőbb jellemzője pedig a forradalom, amely a stabil állapotot instabillá teszi.
Az Uránusz főbb sajátosságai
Legfőbb sajátossága az „ébredés”, a megvilágosodás. A nagy felvilágosodottak mind ebben a jegyben születtek: Buddha, Krisztus, Mohamed. Kezdetben valamennyien szaturnuszi, majd később uránuszi vonásokat mutatnak. A hegy valamennyiüknél szerepel, mind összekötő a kozmosz és a Föld között. Ilyen értelemben kell felfognunk az „Isten fia” kitételt is (kozmosz fia), ahogyan Krisztus is nevezi magát (ezt az értelmezést aztán Szent Pál félrefordította).
A beavatás annyit jelent, hogy az anyag helyébe a szellem lép, és a tudatos a tudattalan vezetője lesz, és egyéni síkon megszünteti a kozmikus esés következményeit. Az Uránusz szerepe, hogy széttörje a láncokat. Így a szabadság jelszó az uránuszi természetűeknél mindig megtalálható.
Az Uránusz az első házban a tudatost aktivizálja, a harmadik házban az értelmet (szellemit).
A 12. házban felmerül a tudattalan, amely a kollektív tudathoz kapcsolódik.
Tegyük hozzá, hogy igazán kevés olyan Uránusz szülött van, aki szellemi síkon képes széttörni a láncokat, inkább anyagi síkon teszi ezt, amire a valódi szaturnuszi természet nem alkalmas.
Megvilágosodás nélkül az Uránusz csak összefüggéstelen zűrzavart idéz elő, vagy változást, magáért a változásért.
Az Uránusz legfőbb hatóterületei
Társadalmi téren a különböző internacionális szervezetek, filantróp és okkult társaságok.
A kozmosz elemei: tér, levegő, világosság, atmoszféra.
Emberi alkotásnál: mindaz, ami a levegőben repül, vagy ezzel összefügg, a közlekedés, ami robbanással van kapcsolatban. Az emberi testnél az idegek (Merkúr), a hallucinációk és depresszió (Neptunusz), az érrendszer (Nap) és a bokák.
Ásványa az uránium. Színe a sötétviola, fénylő kék. Ide tartoznak az olyan egyének is, akik a fent felsorolt területeken működnek. Az Uránusz rezgéseiben nincs rendszeresség és ritmus. Ilyen minden kisülés és robbanás. Így az Uránusz szülöttei heves, kolerikus természetűek.
Az Uránusz 1781-ben fedezték fel, amikor a Nap trigonnal a Halakban és kvadrátban az Ikrekben állt az Uránuszhoz. Ha megvizsgáljuk ezt a konstellációt, pesszimistának kellene lennünk, az Uránusszal szemben. Mégis úgy gondoljuk, hogy az Uránusz jótékony hatású, de előbbi nehéz bolygóval együtt sietteti annak a korszaknak (Halak) a végét. Az Uránusz ezen siettető hatását mutatja az elmúlt évszázad rohamos fejlődése, és az ezzel járó sok szellemi zűrzavar is.
Úgy látszik, hogy az Uránusznak kétféle típusa van, és ez megfelel az Ikrek kettős természetének.
Az egyik független, udvarias és elnéző a mások nézeteivel szemben, komolyan gondolkodik, eredeti, de tartózkodó, a kollektívum érdekeinek alárendeli magát, új eszmék úttörője, de mégis tiszteli a tradíciót.
A másik agresszív, érzéketlen az igazságosság iránt, társadalmi és magánélete zavaros, csak az a célja, hogy kisebb politikai vagy egyéb csoportosulásokat hozzon létre, vitatkozik minden komolyság nélkül, piszkos ügyekbe keveredik, ami valóságos társadalmi csapás. (A Plútó és a Mars kivételével nincs más olyan bolygó, amely ennyire jó vagy rossz hatású lenne.)