Állócsillagok 7. – Sirius (Jupiter és marsikus hatású)
A Sirius állócsillag, az Alpha Canis Majoris egy ragyogó fehér és sárga csillag, az égbolt legfényesebb csillaga. A sirius a Rák 14 fokánál halad. Canis Major, a Nagy Kutya nyakában helyezkedik el.
A Szíriusz állócsillag, a Kutya-csillag elnevezése a görög Σείριος Seirios ( szikrázó , perzselő ) szóból ered. Egyiptomban Sothis volt, és a Jupiterrel együtt ábrázolják a Dendera Zodiákusban, mivel a Jupiter a Szíriusszal együtt volt az ie 51-es napfogyatkozás során, amikor Kleopátra apja meghalt. Az ókori egyiptomi naptár a körülbelül 30 napos holdciklusokon és a Szíriusz állócsillag spirális felemelkedésén alapult. A Nap július 5-én kapcsolódik a Szíriuszhoz.
A Szíriusz állócsillag a Jupiter és a Mars természetéből adódóan (nagy ambíció, büszkeség, hatalomszeretet, nézet nagyszerűsége.) Becsületet, hírnevet, gazdagságot, lelkesedést, hűséget, odaadást, szenvedélyt és haragot ad, akinek bolygóival együttáll, azokat pedig letéteményessé teszi. A kutyaharapás veszélyét is felveti, és erre a hatásra két példa található a Procyon alatt.
Sirius egyike a 15 behéni állócsillagnak. Képe kopó vagy kis szűz. Becsületet ad, az emberek és a légies szellemek jóindulatát és kegyelmét, valamint hatalmat ad a nemesek és mások megnyugtatására. Uralkodik a berill, a savine, a sárkányfű, a sárkányfű és a kígyó nyelve felett.
Jó kapcsolat, hírnevet, kitüntetéseket és gazdagságot ígér. A hagyomány szerint Sirius a síron túli kitüntetésekkel ad híres halált, ha a 8. házban helyezkedik el. Jó vonatkozásban a Mars és a Jupiter, valamint az MC közelében, ígéretet kapnak a gazdag vagyon megszerzésére, a szerencsés kézre a kereskedelmi vállalkozásokban vagy a kormányzati ügyekben. Ez az így elhelyezett csillag a legkiválóbb katonaságnak, ügyvédnek és köztisztviselőnek.
A Nappal összekapcsolt, a képen jól elhelyezkedő Szíriuszról számos fontos és híres személyiség jellemző. Valószínűleg az állomás növekedését a befolyásos emberektől való védelem teszi lehetővé.
Sirius bármilyen területen óriási kreatív tehetségeket jelöl meg, „csak” azzal a figyelmeztetéssel, hogy több lehet a belső erő, mint amennyit biztonságosan kezelni lehet. Keményen szemlélve egy pszichotikus embernek valóban veszélyt jelenthet önmagára és a közösségre, de jobb állapotban itt van az igazán Nagy alakok sztárja az emberi tevékenység minden területén.
A Siriust (az angol „Sir” szó ebből a szóból származik) a régiek mindig a nagy hőséggel hozták összefüggésbe. Az év legforróbb részét pedig még mindig „kutyanapoknak” nevezzük, bár a különböző szélességi körökben megfigyelhető változások és a napéjegyenlőség precessziója miatt emelkedése már régóta nem kapcsolódik azokhoz a napokhoz. Virgil azt mondja, hogy Sirius „A pestises hőség megfertőzi az eget.”
Homérosz úgy beszélt róla, mint egy csillagról: „Akinek égő lehelete lázzal, járványokkal és halállal szennyezi be a vörös levegőt”. A neve azonban nem a hőségéről árulkodik, hanem arról, hogy a csillagok közül a legfényesebb, mivel Ő, akiről tanúskodik, a „hercegek hercege”, „a királyok hercege”. föld.”
Sirius uralja a jobb mell bimbóját az emberi testben.